Program se sastojao od predavanja i radionica održanih u školi kojima smo predstavili različite metode u poučavanju posvijesti te prikazati primjere dobre prakse. Predstavljene metode će se koristiti u daljnjem radu na projektu: Project-based learning, Flipped classroom, Outdoor learning i Gamification. Gostujući nastavnici imali su prilike ući i u razrede te promatrati nastavu povijesti održanu na engleskom jeziku. Osim nastavnika SŠBJJ koji su bili zaduženi za predstavljanje novih metoda i održavanja radionica, Valerija-Turk Presečki, prof. savjetnik, održala je radionicu jna temu: Teaching about the choices and moral dilemmas: difficulty or professional challenge.
Osim rada u školi, za nastavnike je organizirano i stručno predavanje i radionica u Centru za suočavanje s prošlošću Documenta gde su im predstavljene različite moguće perspektive o Domovinskom ratu te radionica koja se može provoditi s učenicima u vezi osjetljivih tema te ima za cilj angažirati učenikovu afektivnu stranu. Jedan dan je bio posvećen terenskoj nastavi pa su profesori posjetili Memorijalni centar Jasenovac i Muzej Domovinskog rata u Karlovcu.
Osim sudjelovanja u stručnom dijelu sastanka, nastavnici su se družili i u neformalnom kontekstu te su uživali u razgledavanju znamenitosti Zagreba, degustirali domaće specijalitete te su doživjeli adventsku atmosferu Zagreba.
Sljedeći susret organiziran je krajem ožujka u Norveškoj u koji će biti uključeni i učenici i nastavnici.