Vijeće učenika predstavničko je tijelo učenika u osnovnoj školi. Čine ga učenici od 1. do 8. razreda, iz svakoga razrednoga odjela po jedan predstavnik i zamjenik, a na prvoj sjednici svake školske godine odabire se i predsjednik Vijeća te njegov zamjenik.
Zadaće Vijeća učenika višestruke su, npr. predlagati mjere poboljšanja uvjeta rada u školi, braniti prava i interese učenika te promicati interese škole u lokalnoj zajednici, razvijati suradnju učenika osnovne škole i lokalne zajednice, pomoći u organizaciji i provedbi kulturno-društvenih djelatnosti škole, izraditi i prezentirati projekte, aktivno sudjelovati te poticati angažman učenika u radu škole, obavještavati vlastite razredne odjele o raspravama i odlukama donesenim na sjednicama Vijeća itd..
Članovi Vijeća učenika uz podršku školske pedagoginje Ivane Katić, ove su školske godine ostvarili izniman angažman sudjelovanjem u eTwinning projektu “Na putu dobrote 5”. Riječ je o međunarodnom projektu koji traje cijele nastavne godine, a za cilj ima poticanje svijesti među učenicima o njihovim sposobnostima da promijene svijet počevši od sebe i dijeleći ono što imaju s drugima. Za ostvarivanje navedenoga cilja učenici članovi Vijeća, uz suradnju s ostalim učenicima i djelatnicima škole, sudjelovali su u nekoliko humanitarnih akcija doniranja prehrambenih i higijenskih proizvoda te prikupljanju novčanih donacija potrebitima, obilježavanjima Svjetskoga dana ljubaznosti i Dana sigurnijega interneta na razini škole, postizanju suradnje s drugim školama koje također sudjeluju u navedenom projektu i humanitarnom Božićnom sajmu u školi.
Tijekom provedbe svih aktivnosti potrebno je dodatno istaknuti cjelogodišnju suradnju Vijeća učenika sa svim ostalim učenicima škole te djelatnicima – ravnateljem, pedagoginjom, vjeroučiteljicama, učiteljicama razredne i predmetne nastave te školskom knjižničarkom. Postignuta je i suradnja s lokalnom zajednicom koja se u našoj školi njeguje svake školske godine kroz različite projekte i akcije (npr. suradnja s različitim udrugama, Caritasom Gospe Sinjske, Crvenim križem i sl.).
Pri obilježavanju Svjetskoga dana ljubaznosti i Dana sigurnijega interneta učenici su, uz pomoć školske pedagoginje, koristili stečena znanja i vještine kad je riječ o informacijsko-komunikacijskoj tehnologiji te su za sve dionike školskoga procesa (učenike, roditelje, školske djelatnike) pripremili prigodne interaktivne slike, edukativnu prezentaciju te zabavne kvizove znanja koristeći digitalne alate Genially i Prezi. Istima se moglo pristupiti skenirajući QR kodove koje su učenici stavili na vidljiva mjesta po školi (školska knjižnica, panoi u holu, ulazna vrata škole, vrata učionica itd.). Sve aktivnosti bile su dokumentirane u posebnoj kolekciji u digitalnom alatu Wakelet.
Osim toga, u My TwinSpaces prostoru pedagoginje i Vijeća učenika (platforma ESEP), tijekom nastavne godine unosile su se sve potrebne informacije i materijali (videa, fotografije, tekstovi…), čime su stečeni uvjeti za prijavu projekta za nacionalnu oznaku kvalitete.